Rekrutacja!

Do JS1408 przyjmujemy osoby w wieku od 16 lat bez górnej granicy wiekowej, więc czy jesteś nastolatkiem szukającym przygody, czy też osobą która ma rodzinę i pracę ale posiada jeszcze odrobinę czasu na swoją pasję – to Czekamy na Ciebie!

Nabór do JS1408 odbywa się cyklicznie w ramach Strzeleckiego Kursu Unitarnego (SKU):

  • wrzesień-styczeń – Kurs jesienno-zimowy
  • luty-sierpień – Kurs wiosenno-letni

Informacja o zbliżającym się naborze jest podawana na stronie internetowej oraz na facebooku co najmniej dwa tygodnie przed spotkaniem rekrutacyjnym które otwiera SKU.

Strzelecki Kurs Unitarny, będący odpowiednikiem ,,Unitarki” (wojskowego szkolenia podstawowego) trwa około 6 miesięcy. Podczas jego trwania kursant zdobywa podstawową, niezbędną do sprawnego funkcjonowania w strukturze Związku wiedzę na temat; regulaminów strzeleckich i wojskowych, zachowania na polu walki, musztry oraz pierwszej pomocy przedmedycznej. Po zaliczeniu egzaminów końcowych – pisemnego (teoria) ustnego (rozszerzenie teorii + praktyka) oraz praktycznego, na zakończenie kursu rekruci składają uroczystą przysięgę na Wierność Ojczyźnie zostając pełnoprawnymi członkami naszej organizacji i zdobywając pierwszy stopień strzelecki.

Masz pytania?

Najszybszą drogą kontaktu jest wiadomość prywatna poprzez naszą stronę na Facebooku.

Osoby nie posiadające facebooka;
Wszelkie pytania dotyczące procesu rekrutacji prosimy kierować na mejla lub bezpośrednio do dowódcy jednostki.
Wszelkie pytania dotyczące przebiegu kursu prosimy kierować do zastępcy d-cy odpowiedzialnego za proces szkolenia.
Inne kwestie: Zapraszamy do działu Kontakt!

A może Mieszkasz poza obszarem naszego działania ?
Napisz do nas, a wskażemy najbliższą Jednostkę Strzelecką w Twojej okolicy, lub nasza kadra instruktorska pomoże powołać nową jednostkę w Twojej miejscowości!